Достапни линкови

logo-print

Три бомби од Втора Светка Војна пронајдени во Варшава


Tри неексплодирани бомби кои датираат од Втората Светска Војна се пронајдени на меѓународниот аеродром во Варшава за време на извршување на градежни работи. Властите соопштија дека бомбите не претствувале опасност за патниците на терминалот па затоа не биле прекинати летовите, додека аеродромските хотели извршиле евакуација. Една од бомбите била пронајдена на само 500 метри од главниот терминал.
XS
SM
MD
LG