Достапни линкови

logo-print

Најмалку 42 лица загинале во сообраќајна несреќа во Конго


Властите во Конго соопштија дека најмалку 42 лица загинале во сообраќајна несреќа кога камионот во кој се возеле се превртил. Командантот на полицијата изјави дека причина за несреќата преоптовареноста на камионот и лошиот пат. Меѓу настраданите се и 16 деца.
XS
SM
MD
LG