Достапни линкови

logo-print

Лажна тревога за пакет бомба во Атина


Сомнителниот пакет што денеска го пронајдоа во унгарската амбасада во Атина не содржал експлозив, соопшти грчката полиција. Полицијата претходно ја евакуираше амбасадата. Грчките власти ги обвинуваат левичарските милитанти за минатонеделниот бран на испраќање пакет бомби во амбасадите.
XS
SM
MD
LG