Достапни линкови

logo-print

Пакистан со негодување на подршката на САД на Индија


Пакистан со негодување на коментираше американската подршка на Индија за постојана членка на Советот за Безбедност во ОН.
Вчера имено американскиот Претседател Барак Обама во обраќањето пред индискиот парламент ја подржа идејата Индија во иднина да стане постојана членка на реформираниот Совет за Безбедност.
XS
SM
MD
LG