Достапни линкови

logo-print

Македонска собраниска делагација во посета на Брисел


Македонска парламентарна делагација на Комисијата за европски прашања, денеска и утре ќе се сретнат со повеќе европратеници во Европскиот парламент во Брисел. Целта на посетата на македонските партеници е преку непосредни контакти со своите колеги од Брисел поблиску да ги информират за евроинтегративните процеси на земјава, непосредно пред објавувањето на Годишниот извештај за напредокот на земјата.
XS
SM
MD
LG