Достапни линкови

logo-print

САД сака да ја види Индија како постојан член во Советот на ОН


Американскиот претседател Барак Обама ја подржа Индија во барањето за постојано членство во Советот за безбедноста во Обединетите Нации. Ова е дел од неговиот говор кој денеска го одржа пред индискиот парламент во Њу Делхи.Тој вели дека со нетрпение го очекува реформираниот Совет за безбедност со Индија како постојан член.
XS
SM
MD
LG