Достапни линкови

logo-print

Во Грузија спречен шверц со ураниум


Грузијското министерство за внатрешни работи соопшти дека двајца еремнци биле прогалсени за виновни за обид за шверц на ураниум за нуклеарна бомба. Судењето било одржано зад затворена врата за да не биде откриен идентитетот на тајните агенти кои работеле на случајот. Според властите во Тбилиси, двајцата ерменци во март оваа година се обиделе да им продадат ураниум за милион ипол долари на тајните агенти кои се претставувале како исламски екстремисти.
XS
SM
MD
LG