Достапни линкови

logo-print

Стигна нуклеарниот отпад од Франција во Германија


Возот со нуклеарен отпад од Франција пристигна на својата дестинација во Даненберг, Германија, по неколку одлагања поради масовните протести. 123 тони нуклеарен отпад сега ќе биде транспортиран со камиони уште 20-тина километри до местото Голенберг, каде што ќе биде складиран.
XS
SM
MD
LG