Достапни линкови

logo-print

Победник на изборите на Азербејџан, партијата на претседателот АлиевАзербејџанската изборна комисија соопшти дека на вчерашните парламентарни избори, мнозинство освоила Новата Азербејџанска Партија на претседателот Илхам Алиев. Опзицијата оцени дека изборите биле масовно фалсификувани, а меѓународните посматрачи својот став ќе го кажат денеска.
XS
SM
MD
LG