Достапни линкови

logo-print

Сомалиските пирати ослободија танкер


Сомалиски пирати ослободиле еден јужнокорејски танкер заедно со екипажот кои биле киднапирани во април месец годинава, јавуваат јужнокорејските медиуми. Танкерот пренесувал нафта вредна 160 милиони долари и 24-член екипаж,а сега е на пат накај САД.
XS
SM
MD
LG