Достапни линкови

logo-print

Земјотрес во западниот дел на Иран


Земјотрес со умерен интензитет денеска ја погоди западната иранска провинција Лорестан при што над 100 луѓе биле повредени. Најмногу бил погоден градот Доруд каде што имало големи оштетувања на зградите.
XS
SM
MD
LG