Достапни линкови

logo-print

Ураганот Томас ги погоди Хаити


Ураганот Томас ги зафати Хаити. Поројните дождови и силниот ветар се закануваат да предизвикаат поплави, а со тоа растат и страхувањата од побрзо ширење на колерата која владее во некои делови на земјата. Многу жители на Хаити се уште се сместени во шатори откако земјата во јануари годинава беше погодена од катастрофален земјотрес во кој загинаа околу 250 илјади луѓе.
XS
SM
MD
LG