Достапни линкови

logo-print

Над 50 загинати во напади врз џамии во Пакистан


Најмалку 55 луѓе загинале, а над 100 биле ранети во самоубиствен бомбашки напад врз една замија во северозападниот дел на Пакистан. Неколку часа подоцна, во друга џамија во Пешавар експлодира бомба при што имало најмалку двајца загинати. Се уште се испитува дали овие напади биле поврзани.
XS
SM
MD
LG