Достапни линкови

logo-print

Ал Каеда одговорна за бомбашките пакети од Јемен


Јеменскиот огранок на Ал Каеда ја презеде одговорноста за бомбите откриени во минатата недела во пратки упатени до Соединетите држави. Овие пратки беа откриени во Англија и во Дубаи. Ал Каеда соопшти дека ќе ги продолжи нападите врз американски и западни цели.
XS
SM
MD
LG