Достапни линкови

logo-print

Досието на САД за човекови прева пред Советот на ОН


Советот за човекови права на ОН денеска во Женева ќе изврши преглед на состојбите во САД. Членки на Советот се Кина, Либија, Русија, Куба и Пакистан.
Претседателот Барак Обама реши Соединетите држави да станат дел од ова тело на Светската Организација на кое му се противеше претходната администрација на Џорџ Буш.
XS
SM
MD
LG