Достапни линкови

logo-print

68 загинати при уривање на авион на Куба


Кубанските авио власти соопштија дека сите 68 лица на авионот, кој се урна на островот, загинале. Авионот се урна вчера во планинска област летајки од Сантјаго де Куба до Хавана.
Пред паѓањето, екипажот алармирал итна ситуација, но, засега нема други детали.
Во авионот имало и 28 странци од Аргентина, Мексико, Холандија, Германија, Австрија, Франција, Италија, Шпанија, Венецуела и Јапонија.
XS
SM
MD
LG