Достапни линкови

logo-print

Уште еден земјотрес во Србија


Земјотрес со сила од 4.3 степени според Рихтер ја погоди Србија вчера во 10 часот навечер. За сега нема информации за штети или жртви. Епицентарот се наоѓа на 35 километри од Крагујевац и на 110 километри од Белград. Вчерашниот земјотрес следи по посилен потрес кој се случи пред неколку дена, во кој настрадаа две лица и беа предизвикани материјални штети.
XS
SM
MD
LG