Достапни линкови

logo-print

Барак Обама денеска ја започнува азиската турнеа


Американскиот претседател Барак Обама денеска ја започнува десетдневната официјална посета на азиските земји, за време на која ќе ги посети Индиа, Индонезија, Јужна Кореа и Јапонија. Прва дестинација во турата на Обама е Мумбаи, каде претседателот ќе разговара за безбедносни прашања по терористичкиот напад, во кој пред две години загинаа 160 лица.
XS
SM
MD
LG