Достапни линкови

logo-print

Повеќе од 90 настрадани во ерупцијата на вулкан во Индонезија


Бројот на загинати во ерупцијата на вулканот Мерапи во Индонезија се искачи на деведесетмина, соопштија спасувачките екипи. Според болнички извори, шеесетмина се повредени во серијата ерупции на централниот остров Јава а повеќе од илјада лица биле евакуирани од зоните на опасност.
XS
SM
MD
LG