Достапни линкови

logo-print

Поранешниот руски премиер денеска ќе биде погребан


Поранешниот руски премиер Виктор Черномирдин денеска ќе биде погребан со високи државни почести на гробиштата „Новодевичи“ во Москва. Черномирдин почина во средата на 72 годишна возраст . За сега не е официјализирана причината за смртта на поранешниот премиер, но беше познато дека неговата здравствена состојба драстично се влоши по смртта на неговата сопруга кон почетокот на годинава.
XS
SM
MD
LG