Достапни линкови

logo-print

Обама го повика Сенатот да го ратификува договорот со Русија


Американскиот претседател Барак Обама го повика Сенатот да го ратификува новиот договор за контрола на вооружувањето со Русија. Обама смета дека овој договор е од витално значење за американската национална безбденост.Руската Дума се уште не го ратификувала договорот што двјцата претседатели, Дмитри Медведев и Барак Обама го потпишаа во април годинава.
XS
SM
MD
LG