Достапни линкови

logo-print

Јосиповиќ се извини за убиствата на Србите во Паулин Двор


Хрватскиот претседател Иво Јосиповиќ денеска изјави дека семејствата на жртвите од злостортвата во Паулин Двор заслужуваат извинување. Оддавајќи почит на жртвите на злостортвото во Паулин Двор кај Осјек , во придружба на српскиот претседател Борис Тадиќ,Јосиповиќ изрази уверување дека злосторниците ќе бидат казнети и дека токму тоа ќе овозоми помирување на луѓето од овие простори.
XS
SM
MD
LG