Достапни линкови

logo-print

Тројца македонци уапсени со фалсификат чекови од 100 мил.долари


Албанската полиција соопшти дека денеска во Драч уапсила пет лица од кои тројца македонски државјани поради поседување на фалсификувани чекови.
Во полицискиот извештај е наведено дека чековите биле со вредност од 101 милион долари, и дека дека се запленети и два автомобила кои биле во сопственост на уапсените.
XS
SM
MD
LG