Достапни линкови

logo-print

Курдска група ја презеде одговорноста за нападот врз Истамбул


Група поврзана со Курдската Работничка партија, денеска ја презема одговорноста за терористичкиот напад на плоштадот Таксим во Истамбул. Курдската групата „Јастреби за Слобода“ на својата интернет страница објави дека го извршила нападот како „ Акт на одмазда“. Нивното тврдење се уште не е верификувано.
XS
SM
MD
LG