Достапни линкови

logo-print

Красниќи бара ЕУ набљудувачи за изборите на Косово


Вршителот на должност претседател на Косово Јакуп Красниќи побара од ЕУ да испрати набљудувачи за предвремените парламентарни избори на 12 декември. ,,Набљудувањето на изборите ќе испрати силна порака до политичарите и граѓаните и ќе има големо влијание врз веродостојноста на изборите,, се наведува во писмото испратено до шефот на европската дипломатија Кетрин Ештон.
XS
SM
MD
LG