Достапни линкови

logo-print

Збогување со шатлот Дискавери


НАСА денеска ќе се обиде да го лансира шатлот Дискавери на мисија до Меѓународната вселенска станица. Станува збор за 39 то и последно патување на Дискавери. Сегашното лансирање веќе два пати е одложувано поради технички проблеми. По неговото враќање на Земјата шатлот ќе биде изложен како музејски експонат на летало кое повеќе од 25 години служело за патување во Вселената.
XS
SM
MD
LG