Достапни линкови

logo-print

Нов рекорд на еврото спрема доларот


Еврото денеска постави нов деветмесечен рекорд во порастот на неговата вредност спрема доларот. Прв пат по јануари едно евро се менува за долар и четириесет и два цента. Скокот на еврото следуваше по соопштението на американската централна банка дека ќе потроши дополнителни 600 милијарди долари на државни обврзници со цел поттикнување на стопанството.
XS
SM
MD
LG