Достапни линкови

logo-print

Српскиот претседател Тадиќ пристигна во Вуковар


Српскиот претседател Борис Тадиќ пристигна во Вуковар во посета на меморијалот на Овчара каде што српките сили за време на окупацијата на овој хрватски град во 1991 година убиле околу 260 луѓе. Тадиќ ќе го посети и село Паулин Двор каде што хрватските сили убиле деветнаесет цивили, главно срби. Српскиот претседател е во придружба на неговиот хрватски колега Иво Јосиповиќ.
XS
SM
MD
LG