Достапни линкови

logo-print

Ки Мун шокиран од бранот насилство во Ирак


Генералниот секретар на Обединетите нации Бан Ки Мун изрази шокираност од бранот напади во Ирак во кој загинаа над 110 луѓе. Во соопштението тој апелира до ирачаните да бидат обединети во нивниот пат за национална обнова.
XS
SM
MD
LG