Достапни линкови

logo-print

Квантас ги суспендира летовите на А320


Квантас Ервејс соопшти дека ја приземјува флотата со Ербас А320, најголемите патнички авиони на светот, по инцидентот кога едно летало од овој тип беше принудено да слета во Сингапур поради проблеми во еден од четирите мотори. Агенциите јавуваат дека авионот со 460 патници и членови на екипажот веднаш по полетувањето од Сингапур за Сиднеј морал да слета откако отпаднале делови од моторот. Во инцидентот немало повредени.
XS
SM
MD
LG