Достапни линкови

logo-print

Груевски ја завршува посетата на Украина


Македонскиот премиер Никола Груевски денеска ќе ја продолжи дводневната официјална посета на Украина. Тој ќе се сретне со претседателот на украинската Врховна рада Володимир Литвин, а ќе се обрати и на Македонско-украинскиот бизнис форум, што го организира Стопанската комора на земјата. Претходно Груевски оствари средба и со неговиот колега Микола Азаров и претседателот Виктор Јануковиќ.
XS
SM
MD
LG