Достапни линкови

logo-print

Ахмети се сретна со Рикер


Лидерот на ДУИ, Али Ахмети во Тетово се сретна со амбасадорот на САД во земјава, Филип Рикер. Тие разговарале за актуелните политички прашања во државата и регионот, како и за евроатланските интеграции на земјава. Ахмети го упатил Рикер во заложбите на партијата кон имплементација на рамковниот договор и за тешкотиите околу изнаоѓање на решение за спорот со името меѓу Македонија и Грција.
XS
SM
MD
LG