Достапни линкови

logo-print

Двајца припадници на НАТО загинале во Авганистан


Претставници на НАТО соопштија дека два војника од Алијансата загинале денеска во Авганистан. Едниот војник загинал при напад на бунтовници во јужниот дел на земјата додека другиот во северниот дел на Авганистан при експлозија на мини граната. Годинава, вкупно 616 војници на НАТО силите загинале во Авганистан.
XS
SM
MD
LG