Достапни линкови

logo-print

Началниците од Јадранската повелба утре на состанок во Скопје


Началниците на генералштабовите на армиите од земјите членки на Јадранската повелба утре ќе одржат состaнок во Скопје. Состанокот ќе го отвори македонскиот министер за одбрана Зоран Коњановски, а покрај генералите и адмиралите од Балканот на состанокот ќе присуствуваат и Командантот на здружената команда на НАТО во Неапол, Самуел Локлиер и заменикот на командантот на Европската команда на САД, Џон Гарднер.
XS
SM
MD
LG