Достапни линкови

logo-print

Времето денеска променливо облачно


Времето ќе биде променливо облачно со локален дожд во западните делови на земјава. Во текот на денот облачноста ќе се намалува. Утринската температура се движи од два до шест, а дневната ќе биде од 14 до 18 степени.
Во Скопје и околината времето претпладне ќе биде променливо облачно, а попладне облачноста ќе се намали. Утринската температура се спушти до четири, а дневната ќе се искачи до 17 степени.
XS
SM
MD
LG