Достапни линкови

logo-print

МНР препорачува да се одбегнуваат критичните места во Атина


Македонското министертво за надворешни работи им препорачува на граѓаните доколку патуваат во Грција да ги одбегнуваат критичните места, по денешните серија бомбашки напади во Атина. Во соопштението е наведено дека се препорачува граѓаните да ги избегнуваат местата и локациите во големите градови каде што се можни протести, собири , демонстрации и друг вид насилни акти. За сега нема проблеми околу безбедноста и функционирањето на македонската амбасада во Атина.
XS
SM
MD
LG