Достапни линкови

logo-print

Над 70 луѓе се удавиле во река во Индија


Спасувачите во Индија извлекле 69 тела од реката Хугли, откако пред три дена брод потонал во близина на Бенгалскиот залив. Над 60 луѓе се уште се водат за изчезнати. До сега се спасени 93 луѓе. Локалните власти соопштија дека на бродот чиј капацитет бил 60 луѓе, биле качени околу 200 патници. Потрагата по преживеани е отежната поради лошите временски услови.
XS
SM
MD
LG