Достапни линкови

logo-print

Шефот на македонската дипломатија во посета на БИХ


Македонскиот министер за надворешни работи Антонио Милошоски, во својство на претседавач со Комитетот на министри на Советот на Европа, денеска престојува во официјална посета на Босна и Херцеговина.
На средбите со босанските политичари иќе стане збор за улогата на Советот на Европа во уставните реформи во БиХ.
XS
SM
MD
LG