Достапни линкови

logo-print

Се очекува Федералните Резерви на САД да купуваат обврзници


Еврото денеска порасна во однос на доларот од 1.388 на 1.393 во очекување дека Федералните Резерви ќе објават план за купување обврзници за подршка на стопанството.
Доларот ослабна и во однос на британската фунта, а одност долар јен остана ист.
XS
SM
MD
LG