Достапни линкови

logo-print

Претседателот на Собранието Вељановски во посета на Канада


Запознавање со состојбите и условите за инвестирање во Македонија беше целта на средбата што се одржа во Отава меѓу македонската парламентарна делегација предводена од претседателот на Собранието Трајко Вељановски, со членови на Комисијата за надворешна трговија на Претставничкиот дом на Парламентот на Канада.
Собраниската прес-служба соопшти дека на седницата канадските парламентарци се интерсирале за нивото на трговската размена меѓу двете земји и можноста за нејзино унапредување, како и за моменталната состојба и потенцијалите на изворите на енергија во Македонија.
XS
SM
MD
LG