Достапни линкови

logo-print

Премиерот Никола Груевски во посета на Украина


Македонскиот премиер Никола Груевски денеска ќе отпатува во дводневна официјална посета на Украина.
Тој утре ќе се сретне со претседателот на Украина, Виктор Јанукович и со шефот на украинската Влада Никола Азаров.
Во четврток премиерот Груевски ќе се обрати на Македонско-украинскиот бизнис форум, што го организира Стопанската комора на Украина.
За време на посетата на премиерот Груевски на Киев предвидено е и поптишување на договори за соработка меѓу министерствата за правда, за економија, за култура и за животна средина на Македонија и на Украина.
XS
SM
MD
LG