Достапни линкови

logo-print

Премиерот на Словенија во посета на Србија


Словенечкиот премиер Борут Пахор ќе престојува во еднодневна работна посета на Србија на покана од неговиот српски колега Мирко Цветковиќ. Според најавите од Љубљана, словенечкиот премиер ќе разговара и со претседателот на Србија Борис Тадиќ, како и со претседателката на српскиот парламент Славица Ѓукиќ Дејановиќ.
XS
SM
MD
LG