Достапни линкови

logo-print

Ердоган ќе го посети Косово


Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган во среда во Косово ќе се сретна со новото раководство на државата. Заменикот министер за надворешни работи соопшти дека посетета има за цел да ги зајакне односите меѓу двете земји. Ова ќе биде прва посета на Ердоган на Косово.
XS
SM
MD
LG