Достапни линкови

logo-print

Прванов ја покани Русеф во Бугарија


Бугарскиот претседател Ѓорѓи Прванов ја повика новоизбраната претседателка на Бразил, Дилма Русеф да ја посети Бугарија, земјата од каде што потекнува нејзиниот татко. Во честитката на Прванов е истакнато дека предизборната кампања и изборите во Бразил се следени со голем интерес во Бугарија.
XS
SM
MD
LG