Достапни линкови

logo-print

Ограбена бензинската пумпа во Скопје


Од бензинската пумпа „Авто Мото Петрол“ во скопската населба Топанско поле изутрината биле украдени 600 илјади денари. Грабежот, според полицијата, го извршиле двајца маскирани лица, кои биле вооружени со пиштол и со нож. Полицијата презема мерки за пронаоѓање на ограбувачите.
XS
SM
MD
LG