Достапни линкови

logo-print

Самоубиствен бомбашки напад во Пакистан


Бомбаш самоубиец денеска извршил напад на сто километри северозападно од главниот пакистански град Исламабад, јавуваат агенциите. Притоа тој убил двајца полицајци, додека петмина други ранил во нивниот обид да го спречат да влезе во полициската зграда.
XS
SM
MD
LG