Достапни линкови

logo-print

Претседателот на Собранието Вељаноски во Канада


Делегација на македонското собрание предводена од претседателот Трајко Вељаноски од денеска е во официјална посета на Канада по покана од претседателот на Претставничкиот дом на канадскиот парламент Питер Миликен, соопшти собраниската прес служба. За време на првата официјалната посета на Канада, Вељаноски ќе има повеќе средби со канадски пратеници, а ќе ќе се сретне и со Заедницата на македонските иселеници во Канада.
XS
SM
MD
LG