Достапни линкови

logo-print

Талибанци нападнале цистерни на НАТО со нафта


Вооружани Талибанци денеска отвориле оган врз две цистерни на НАТО во северозападен Пакистан, при што раниле тројца луѓе. Според локалната полиција осум милитанти кои се наоѓале во два автомобили ги пресретнале двете цистерни со нафта и пукале во нив . Потоа напаѓачите избегале од местото на настанот.
XS
SM
MD
LG