Достапни линкови

logo-print

Вооружен напад во Багдад


Вооружени напаѓачи отвориле оган врз безбедносните сили во центарот на Багдад откако детонирале три бомби во христијанска црква, пренесува новинската агенција Ројтерс. Ројтерс од полициски извори, известува дека при нападот загинале двајца чувари и дека напаѓачите со себе земале и неколку заложници. За сега нема официјална потврда за бројот на жртви од нападот.
XS
SM
MD
LG