Достапни линкови

logo-print

Грција наскоро ќе добие помош за имигрантите од Турција


Десетици илегални имигранти од Турција преминале во североисточниот дел на Грција, пренесува новинската агенција, Аошиетед прес. На само два дена од преземањето на границите од пограничната европска агенција Фронтекс која треба да ги распореди своите тимови за брза интервенција, имигрантите нелегално ја поминуват границата. Според последните официјални податоци , преку Грција успеаваат 90 проценти од од откриените илегални имигранти да влезат во Европската Унија.
XS
SM
MD
LG